Home ÜRÜNLER Koruyucu Kaplamalar Araldite Epoxycoat Standard

Araldite Epoxycoat Standard

Araldite ® Epoxycoat Standard
DUVARLAR İÇİN SAĞLIK KOŞULLARINA UYGUN EPOXY KAPLAMA
  KULLANIM
Duvarlar için , kolay temizlenen ve kimyasal maddelerden etkilenmeyen dayanıklı bir kaplamadır. Renk atmaz ve piyasadaki temizleyicilerin herhangi biriyle kolayca temizlenir. Mandıralar, mutfaklar, bilgi işlem odaları, hastaneler, ilaç fabrikaları ve temizliğin önemli olduğu her yer için idealdir

ÖZEL NİTELİKLER
* ÇÖZÜCÜ GEREKTİRMEZ
* KİMYASAL MADDELERE KARŞI DAYANIKLIDIR
* SERT CAMSI GÖRÜNÜŞ
* KOLAY TEMİZLENİR
* ÇEŞİTLİ RENKLERİ BULUNUR

TANIM
Araldite Epoxycoat Standard, epoxy reçinesi ve sertleştiricisinden oluşan, iki bileşenli bir malzemedir. Her bir bilesen, fabrikada tartılmış ve kullanıma hazır olarak paketlenmiştir. Karışımın uniform olup olmadığını görebilmek amacıyla reçine ve sertleştirici ayrı ayrı renklerde üretilmiştir

Daha yüksek konsantrasyonlar söz konusu olduğunda dayanma süresi azalabilir Bu konuda ayrıntılı bilgi edinmek için Ciba teknik servisine başvurunuz

TEMİZLEME 
Vantico Cleaning Fluid kullanınız.

VERİM
Araldite Epoxycoat Standard.: 
4.7 kg'lık paket 0,2mm kalınlıkta 15 m²'lik alanı kaplar . Pürüzlü yüzeyler için daha fazla malzeme gerekebilir.  
KULLANIM
SİSTEMİN UYGULANMASI
Uygulama yapılacak betonun en az 225kg/cm2 basınç mukavemetinde olması, 28 gün kürlenmesi ve bu süre sonunda en çok % 5 nem içermesi gereklidir. 28 günlük kürlenme süresinin beklenemediği durumlarda Ciba teknik servisine danışınız.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Beton yüzeyindeki tüm çimento şerbeti ve gevşek maddelerin mekanik kazıma veya "Acid Etching" ile temizlenmesi zorunludur. "Acid Etching" yapıldığında yüzeyin yıkanarak temizlenmesi zorunludur.
Çatlak, yada bozuk beton, agrega açığa çıkıp sağlam bir yüzey elde edilinceye kadar kumlama, yada mekanik kazıma yöntemine tabi tutulur. Bu durumda yüzeyin Araldite Hole Filler kullanılarak tesviye edilmesi gerekir. Yağ bulaşan yüzeyler ya alevle yakılmalı ya da iyi bir deterjanla yıkanıp kurumaya bırakılmalıdır.
Bütün çelik yüzeylerin İsveç Standardı SA 2 ½ kalitesinde kumlanması gereklidir. Daha sonra Araldite Steel Primer 011 veya Araldite Steel Primer 012 ile astarlanmalıdır. 60º C 'ın üstündeki sıcaklıkların söz konusu olduğu durumlarda sadece Araldite Steel Primer 012 kullanılmalıdır.

KAPLAMA UYGULAMASI
Malzemeler 400d/d'lik mekanik mikserle karıştırılması içine hava karışmasını önleyecektir.Araldite Epoxycoat Standard iki bileşenli bir malzemedir. Sertleştiricinin tamamını reçine üzerine katıp uniform bir renk alıncaya kadar karıştırılır. Rulo ve fırça ile boya yüzeyinde hava kabarcıkları olmayacak şekilde yüzeye uygulanır. Her biri yaklaşık 300 gr/m2 olacak şekilde iki kat uygulandığında yaklaşık 500 mikron kalınlığında bir kaplama elde edilir. Pürüzlü beton yüzeylerde sarfiyat daha fazla olacaktır. ikinci katın belirtilen sure içinde uygulanmasına dikkat edilmelidir, aksi takdirde katlar arasında yapışma olmayacak ve kaplama zamanla pul pul kalkacaktır. Kaplama, tam kuruma suresi tamamlanmadan, kimyevi maddelerle temas etmemelidir.DEPOLAMA
5-25°C'de 12 ay süreyle saklanabilir.

UYARI
Kurumamış epoxy malzemesini ağzınıza götürmeyin, yiyecek ve içeceklerden uzak tutun. Temizlenmiş görünseler dahi, boş kaplar içine yiyecek koymayın. Kurumamış epoxy malzemesiyle temastayken, daima eldiven veya koruyucu krem kullanın. Üzerinize bulaşan maddeyi sıcak su ve sabunla temizleyin. Buharını teneffüs etmeyin. 5° C altında kullanmayın.

NOT
Bu yayındaki bilgiler iyi niyete dayanmaktadır; bildiklerimizin bugünkü durumunu yansıtmaktadır; ancak kullanıldığı koşullar denetimimiz dışında bulunduğundan, önerilerin hiç biri teminat altında değildir. Satınalıcılar ve kullanıcılar ürünlerimizi kendi koşulları ve gereksinimleri çerçevesi içinde değerlendirmelidir.